Znaczenie snu.
Twarz.

twarz – twarz jest ważnym elementem komunikacji niewerbalnej, toteż z niej można odczytać charakter człowieka i jego ogólne nastawienie do nas.
Zobaczyć własne odbicie w lustrze we śnie, to podświadoma próba samokrytyki, obiektywnego wejrzenia na siebie samego jako człowieka.
Jeśli we śnie widzimy czyjąś twarz, naprzeciw naszej, to sen ten oznacza potrzebę konfrontacji z tą osobą, chęć wyrównania z nią stosunków.
Zakryta lub zamaskowana widziana w snach może oznaczać wstyd, chęć ukrycia się lub ukryte zamiary w stosunku do kogoś albo naszą powierzchowność, nieszczerość.
Sen, w którym widzimy twarz o miłym nastawieniu, pogodną i ciepłą jest zwiastunem dobrych stosunków z tą osobą.
Jeśli we śnie widzimy twarz niepogodną, wrogo do nas nastawioną, niesympatyczną, sen taki oznacza nasze nastawienie do niej, brak chęci obcowania z nią, sen taki zwiastuje również wrogie nastawienie tej osoby do nas.
Widziana we śnie twarz oszpecona, zniekształcona reprezentuje naszą ułomność duchową, problemy z moralnością i wskazuje na złe cechy charakteru.
Jeśli podczas snu przeglądamy się w lustrze i nie widzimy własnej twarzy, sen taki może oznaczać ogromne poczucie winy, co za tym idzie wielkim wstydem. Brak twarzy może również oznaczać z pytaniami natury egzystencjalnej, powiązanymi z naszym bytem.
Według niektórych interpretacji mieć piękną, pogodną twarz podczas snu to oczekiwać spełnienia nadziei na jawie.
Zobaczyć piękną to czekać na radość, brzydką zaś to być świadomym nadchodzących trosk na jawie.
Sen o własnej twarzy nie jest zazwyczaj dobrym omenem.
Sen, w którym widzimy twarze umalowane świadczy o fałszu w przyjaźni.

Największy sennik w sieci